VÝSLEDKY-KLUBOVÁ VÝSTAVA 2017/ Results CLUB SHOW 2017, BULLMASTIFF KLUB SK

 .  .milujeme ich jednoducho celím naším srdcom; milujeme ich - nehanbíme sa to povedať - dokonca bezhranične. A oni nás milujú tiež, bez akýchkoľvek obmedzení. To je láska Bullmastiffa, kto ju raz spozná, nikdy nezabudne. A práve úžasné plemeno, ktorým bez pochýb je Bullmastiff , nás spája a vďaka nemu sa stretávame na našich klubových akciách. 

Tento rok sme sa rozhodli posunúť klubovú výstavu netradične na nedeľu, aby sme sa v pokoji a bez zbytočného stresovania zišli už v sobotu na klubovej guláš-partii, ktorá sa stretla s veľkým záujmom a to nielen našich členov, žiaľ nie každému sa podarilo „oslobodiť“ sa od každodenných povinností a poctili nás svojou účasťou až v nedeľu na výstave. V sobotu okrem našej akcie prebiehala výstava našich priateľov, s ktorými od vzniku nášho klubu sa spolu podieľame na organizovaní klubových akcii, je to Klubu severských a japonských plemien psov, ktorému vďačíme za technické zabezpečenie našich akcií. V tomto období oslavujú svoje 25 výročie vzniku a preto im aj touto cestou želám ešte veľa pekných klubových akcii, ktoré majú svoje jedinečné čaro a veľa spokojných členov, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou klubového života. Ďalším sobotňajším podujatím bol druhý ročník agility Mošovských pretekov. Už počas dopoludňajších hodín sa pomaly schádzali bullmastifári aj so svojimi štvornohými kamarátmi. Kotlík , respektíve kotlisko (mal objem 50L) bol už od dopoludňajších hodín zavesený nad ohniskom a príprava gulášu sa mohla začať. Do pozície odborníkov na jelení guláš sme nominovali našich kamarátov- chovateľských, kolegov Eda Turčana, Michala Píreka, Stanislava Repčáka a šarmantnú „gazdinú“ Martu Nemcovú. Ich kulinárske schopnosti a vedomosti boli na jedničku, robota im išla od ruky. Varenie bolo spestrené ochutnávkou výborného vína z vinohradu už spomínaného Miša Píreka, ktorý je výborným vinárok, jeho vína sa umiestňujú na popredných miestach vo vinárskych súťažiach. Trošku sme si ho aj doberali s ostrieľaným fórom, pri jeho otázke, aké víno okoštujem, moja odpoveď bola: červené a poprosím doliať kofolou, jeho „vražedný“ pohľad mi už nedovolil na túto tému žartovať. Stoly sa prehýbali výbornými zákuskami, ktoré napiekli naše členky, ako darček od vychýrenej TOP majsterke cukrárke (mimochodom držiteľke viacerých zlatých medailí vo výrobe tort) Márie Lančinovej som ja osobne dostal vycibrenú tortu, moju karikatúru, ktorá bola tak precízne vypracovaná, že som bol na pochybách, či ju nemodeloval majster sochár, takže som si ju nemohol nechať len pre seba a podelil som sa s ňou so všetkými. Na spestrenie celého podujatia bola živá reprodukcia v podaní country skupiny Pengagi, tak kto sa nehanbil, si mohol zatancovať na známych country pesničkách. Zábava trvala až do skorých ranných hodín, takže vydržať až do konca bolo náročné, ale ešte náročnejšie bolo ráno zavčasu vstať a pripraviť všetko potrebné do výstavného kruhu. Toto sme nenechali na náhodu a riadne sme sa pripravili, zavolali sme si posily a to nie hoci koho, pomôcť s výstavou nám prišli moje kolegyne posudzovateľky MVDr. Martina Elerová a Ing. Jana Fulierová, ktorej dcéra Janka nám pracovala v kruhu, ako zapisovateľka, ďalšou posilou v kruhu boli naše kamarátky Kristína Abeid a Veronika Bazsóvá, vďaka ktorým výstava prebiehala bez problémov. Areál Športovo rekreačného zariadenia Drienok nám poskytol výborné zázemie pre organizáciu nášho podujatia, kruhy v blízkosti veľkokapacitného parkoviska a dostatočný priestor pre všetkých návštevníkov. Klubová výstava bola slávnostne zahájená spolu s ďalšími akciami. Slávnostný príhovor mal predseda Slovenského klubu severských a japonských plemien, náš kamarát Ondrej Šulka, ktorý predstavil rozhodcov a poďakoval všetkým prítomným za vysokú účasť na tomto podujatí, veď taký nápor psíčkarov Mošovce zažívajú raz do roka a myslím, že aj tento rok sme spolu prelomili rekord, keď počas dvojdňovej akcie bolo prihlásených neuveriteľných skoro 400 psov. Náš Bullmastiff klub Sk prepisoval históriu v počte prihlásených bullmastiffov na klubovej akcii, ešte nikdy v histórii nebolo na Slovensku v rámci klubovej výstavy prihlásených toľko Bullmastiffov, spolu 64, minuloročný rekord sme prekonali o osem psov. Určite veľkým lákadlom bola aj samotná rozhodkyňa z Veľkej Británie pani Hazel Fitzgibbon, ktorá s veľkým nasadením sa pustila do posudzovania našich psov. Aj napriek svojím zdravotným problémom, keďže len v stredu bola prepustená z nemocnice, nedala na sebe znať žiadny zdravotný hendikep a každého jedinca si dôkladne prezrela a opísala. Keďže bolo počas výstavy teplo, netrápila psíkov s dlhým čakaním v kruhu, po prezretí chrupu ich poslala do chládku a po jednom si ich volala na podrobné opísanie v posudku. Toto gesto si zaslúžilo veľký obdiv a rešpekt u vystavovateľov. Jej milé vystupovanie napomáhalo k dobrej atmosfére tejto výstavy. Počas posudzovania podrobne vysvetlila, čo sa jej na psíkovi páči a čo by mohol mať lepšie. Milým prekvapením, počas posudzovania súťaže dieťa a pes, bola jej reakcia pri vyhlásení výsledkov, keď si s tabuľkou pre víťaza sadla na zem do stredu kruhu a nechala sa obklopiť malými vystavovateľmi. Táto reakcia bola veľmi dojímavá a bolo vidno, že miluje deti. Na záver výstavy pani Hazel Fitzgibbon poďakovala všetkým vystavovateľom a divákom, pochválila vysokú úroveň predvedených bullmastiffov, zhrnula klady a upozornila, na čo by sa mali chovatelia v budúcnosti zamerať, že Bullmastiff bol vyšlachtený ako pracovný pes a aby sa na to nezabúdalo. Na samom závere nášho podujatia sme vyhodnotili a odovzdali ceny najlepším výstavným bullmastiffom zo Slovenska za rok 2016.

Najúspešnejšou sukou výstavnej sezóny 2016 sa stala:

ANNABELL BULL ROSANELA MAJ: ROSINOVÁ ANNA

Najúspešnejším psom výstavnej sezóny 2016 sa stal 

ALI´THE GREATEST MAJ: ČASTULÍKOVÁ ALENA 

Absolútnym víťazom sa stala:

 ANNABELL BULL ROSANELA MAJ: ROSINOVÁ ANNA

 Verím, že akcia sa všetkým páčila bez ohľadu na to, či si odniesli výhru, alebo skončili mimo poradia. Z reakcií návštevníkov a vystavovateľov sme skonštatovali, že daný víkend bol veľmi úspešný a splnil viac ako na 100% naše očakávania. Počas celej výstavy bolo cítiť kamarátstvo a priateľstvo, bola to jedinečná príležitosť stretnúť sa s chovateľmi a to nielen zo Slovenska. Na záverm musím poďakovať našim sponzorom, ktorí prispeli k tomu, aby naša výstava bola takáto úspešná. Je to firma DEKODOM, spoločnosť PHARMACOPOLA a našim mediálnym partnerom je časopis KYNOLOGICKÁ REVUE. Veľké poďakovanie patrí aj našim členom, ktorí svojím úsilím taktiež prispeli k zorganizovaniu tejto výstavy. Moje poďakovanie patrí našim členom Marte Nemcovej, Denisy Faragovej, Márii Lančinovej, Erike Štefánikovej, Róbertovi Štefánikovi, Edovi Turčanovi, Michalovi Pírekovi , Stanovi Repčákovi a v neposlednom rade všetkým vystavovateľom a zúčastneným, bez ktorých by táto akcia nemala takú výbornú atmosféru.

Za výbornú fotodokumentáciu ďakujeme Romane Bubeníkovej.

 

Martin Šipkovský

Predseda predstavenstva BULLMASTIFF KLUBU SK, o.z. 

  

KLUBOVÁ VÝSTAVA BULLMASTIFF KLUB SK, o.z.

Mošovce, 14.05.2017

ROZHODCA/JUDGE: HAZEL FITZGIBBON /UK/

Výsledky:

Psy trieda mladší dorast:

VN:1:DEACON BULLSTOCK BRUSATI ´S LOVE MAJ: ROBERTSON IAN

Psy trieda mladých:

V:1,CAJC, KV mladých: SAFETY OF FLATLAND HELLBOY MAJ: KÓZEL GYULA

Psy trieda stredná:

V:1, CAC: ASTI THE EXEMPLAR MAJ: TAKÁCS DÓRA

Psy trieda otvorená:

V:1,CAC: DREIK PICOLO KLUB MAJ: PECHOVÁ DANIELA

Psy trieda šampionov:

V:1,CAC, KV: CENZO Z BERNARDOVA MAJ: SCHÜTZOVÁ VĚRA

Psy trieda čestná:

V:1,Víťaz triedy: ROCKEFELLER BUSAN MAR-ŠI MAJ: HAMALA IGOR

Suky trieda mladší dorast:

VN:1, DOLCE DIVA BRUSATI ´S LOVE MAJ: ČASTULÍKOVÁ ALENA

Suky trieda mladých:

V:1,CAJC, KV mladých: ASHLEE GREAT GIRL FARCRAFT MAJ: KOCIÁNOVÁ VLADĚNA

Suky trieda stredná:

V:1,CAC, KV: ANGELINE V. CANIS DEI MAJ: ING. VLADIMÍR ŠRÁMEK

Suky trieda otvorená:

V:1,CAC: SAFETY OF FLATLAND XPERIA MAJ: KÓZEL GYULA

Suky trieda šampionov:

V:1,CAC GRETA GARBO MADBULL FARM MAJ: BUBENÍKOVÁ ROMANA

Suky trieda čestná:

V:1, víťaz trieda: ANNABELL BULL ROSANELA MAJ: ROSINOVÁ ANNA

Najkrajší pár:

Desert Storm Brusati ´s love & Dolce Diva Brusati ´s love, MAJ: ČASTULÍKOVÁ ALENA

Najlepšia chovateľská stanica:

SAFETY OF FLATLAND MAJ: KÓZEL GYULA

BIS Baby:

DEACON BULLSTOCK BRUSATI ´S LOVE MAJ: ROBERTSON IAN

BIS čestných tried:

ANNABELL BULL ROSANELA MAJ: ROSINOVÁ ANNA

JUNIOR BOB:

SAFETY OF FLATLAND HELLBOY MAJ: KÓZEL GYULA

BOS:

ANGELINE V. CANIS DEI MAJ: ING. VLADIMÍR ŠRÁMEK

BOB:

SAFETY OF FLATLAND HELLBOY MAJ: KÓZEL GYULA

za super fotodokumentáciu ďakujeme Romane Bubeníkovej